Witamy!

Z nami prowadzenie firmy jest proste - oferujemy kompleksowe usługi prawnicze z zakresu obsługi spółek

Czerwiec 2020 Maj 2020 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Listopad 2016

Klimatyzacja w samochodzie

2020-05-21 | Halina

frazy kluczowe: auto, moto, samochód, warsztaty samochodowe, klimatyzacja

Dodatkowe wyposażenie w samochodach zdecydowanie zwiększa komfort jazdy i sprawia, że jazda po polskich drogach jest bezpieczniejsza. Jednym z dodatkowych elementów wyposażenia samochodu, które wpływają na zwiększenie komfortu jazdy, zwłaszcza w czasie upalnych dni jest klimatyzacja. Dostępne są dwa rodzaje klimatyzacji: klimatyzacja manualna oraz klimatyzacja dwustrefowa- centralna. Pomiędzy jednym a drugim rodzajem nie ma zbyt dużej różnicy. W przypadku klimatyzacji manualnej konieczne jest ręczne ustawianie temperatury nadmuchu za pomocą specjalnego pokrętła. Ustawia się np. temperaturę chłodzenia we wnętrzu samochodu na około 21 stopni i taka temperatura zostaje ustalona w całym pojeździe. W przypadku klimatyzacji automatycznej dwustrefowej istnieje możliwość ustalenia różnej temperatury nadmuchu dla osób, które jadą z przodu pojazdu i dla tych które jadą z tyłu.

Klimatyzacja w samochodzie to wspaniałe rozwiązanie, zwłaszcza w upalne dni, kiedy za oknem panuje bardzo wysoka temperatura. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że co jakiś czas klimatyzacja musi być czyszczona, a w razie awarii konieczna będzie również naprawa. Naprawa klimatyzacji samochodowej to spory wydatek. Jak się okazuje awaria systemu klimatyzacji zdarza się jednak dość rzadko. naprawa może być wykonana w warsztacie samochodowym XXX, który specjalizuje się w tego typu usługach.

Czyszczenie klimatyzacji w samochodach ma na celu usunięcie z przewodów wentylacyjnych wszelkich kurzy oraz drobnoustrojów, które przy dłuższym kontakcie mogą być bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Dotyczy to przede wszystkim osób uczulonych na kurz. Regularny przegląd klimatyzacji powinien być wykonywany w dobrych warsztatach. Najlepszy serwis klimatyzacji we Wrocławiu znajdą Państwo w swojej okolicy. W szczególności dotyczy to fabrycznie nowych pojazdów. Sprawnie działająca klimatyzacja jest podstawowym elementem wyposażenia w autach nowszej generacji.

'

Zdjęcia naszego reportera
auto
moto
samochód
warsztaty samochodowe
klimatyzacja

Warto zobaczyć: