Witamy!

Z nami prowadzenie firmy jest proste - oferujemy kompleksowe usługi prawnicze z zakresu obsługi spółek

Czerwiec 2020 Maj 2020 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Listopad 2016

Windykacja w Austrii

2017-07-08 | Halina

frazy kluczowe: usługi prawnicze, radca prawny, prawnik

Prowadząc interesy międzynarodowe, trzeba liczyć się z tym, że można trafić na nieuczciwego kontrahenta. Bardzo często dzieje się tak, że pomimo wcześniejszej owocnej współpracy, nagle kontrahent przestaje być wypłacalny. Błędem jest odpuszczanie walki o swoje należności. Wiele osób obawia się, że procedura odzyskiwania długów jest czasochłonna i problematyczna.
Zastanawiasz się, jak wygląda windykacja w Austrii? Przebiega ona w sposób zbliżony do windykacji w Polce. Stosowane sposoby na odzyskanie wierzytelności w Austrii są w pełni uczciwe i skuteczne. Pierwszym krokiem jest wysłanie stosownego pisma, mówiącego o konieczności zapłaty długów. Jeśli dłużnik zignoruję prośbę o uregulowanie należności, należy przeprowadzić działania rozpoznawcze. Dopiero po tym procesie następują działania egzekucyjne. Nie musisz obawiać się, że wierzytelność jest czymś bezprawnym i nieuczciwym.
Jest to normalna procedura, która odbywa się w całkowitej zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Egzekucja odbywa się najczęściej poprzez proces komorniczy. Zadaniem osoby odzyskującej wierzytelności jest dokładne sprawdzenie majątku i innych możliwości finansowych dłużnika. Dodatkowym plusem jest to, że dłużnik może trafić na ogólnodostępna międzynarodową giełdę wierzytelności. Dzięki temu wiele osób zostanie ostrzeżona przed nieuczciwym kontrahentem, a dłużnik straci możliwości rynkowe, kredytowe itd. Pamiętam, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek współpracy międzynarodowej, dokładnie przeanalizować zasady zawarte w umowie. 
Warto dodać w niej klauzule mówiące o konsekwencjach niewywiązania się z przyjętych zasad (w tym braku płatności).

'

Zdjęcia naszego reportera
usługi prawnicze
radca prawny
prawnik

Warto zobaczyć: