Witamy!

Z nami prowadzenie firmy jest proste - oferujemy kompleksowe usługi prawnicze z zakresu obsługi spółek

Czerwiec 2020 Maj 2020 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Listopad 2016

Wolny zawód zaufania publicznego

2017-09-06 | Zofia

frazy kluczowe: prawo, usługi prawnicze, radca prawny

Skończenie studiów prawniczych wiąże się z wyborem odpowiedniego toku kariery. Niektórzy od początku skupieni są na konkretnym kierunku. Wiele osób kończących uczelnie na kierunkach prawniczych decyduje się na zostanie adwokatem, rzecznikiem patentowym, doradcą podatkowym lub radcą prawnym. 
Nie jest to jednak jak w przypadku innych zawodów, po skończeniu nauki należy odbyć aplikację radcowską. Trwa ona trzy lata. Po tym czasie przyszły radca prawny musi zdać egzamin radcowski. Kolejnym etapem, który należy przejść, po zdanym egzaminie to dokonanie wpisu na listę radców prawnych i złożenie ślubowania. 
Świadczenie pomocy prawnej to główne zadanie kancelarii radców prawnych. Największe zarobki można osiągnąć pracując w dużych miastach. Wiele osób decyduje się na opuszczenie na stałe rodzinnych miast i pracę w stolicy. Kancelaria radców prawnych z Warszawy może zapłacić swoim pracownikom zdecydowanie wyższe stawki niż te znajdujące się w mniejszych miastach. Warszawski prawnik posiadający dobrą renomę wśród ludzi, może pochwalić się wysokimi zarobkami. Poziom życia warszawskiego prawnika różni się diametralnie od prawników z innych miast. Bycie prawnikiem wiąże się z nieustanną pracą z ludźmi, ciągłym doskonaleniem się oraz pracą w stresie. Dobra obsługa w pełnym wymiarze, to taki rodzaj usługi która pochłania prawnika bez reszty. Życie prywatne często schodzi na boczny tor. Rozwój zawodowy trwa długo i jest bardzo ciężką pracą. Radca prawny jest zawodem stosunkowo młodym. Cieszą się oni dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. Obsługa klientów jest ich nadrzędnym zadaniem. W naszym kraju zawód ten nazywa się często wolnym zawodem zaufania publicznego.

'

Zdjęcia naszego reportera
prawo
usługi prawnicze
radca prawny

Warto zobaczyć: